Teskánd KSE - Gyenesdiás Kinizsi SK 2 : 1 (2:1)

Teskánd: Vass, Gulyás, Magyar, Czömpöl (Kiss), Karvalics, Pergel B,  Balogh, László, Major, Bedő, Somogyi

Gyenesdiás: Szabó, Tóth, Tarnóczai, Hegyi, Szőcze (Kiss), Sipőcz, Czafit, Pálfi, Mató (Szokoli), Kovács, Balogh

G: Pergel B (13), Karvalics (39), ill. Pálfi (24)

Kiállítva: Somogyi (90), ill. Kovács (94)

Pergel Attila:

Tartottam ettől a mérkőzéstől, mert egy nagyon jó csapatnak tartom a Gyenesdiás együttesét! Rangadóhoz méltó, kemény és taktikus mérkőzést láthatott a közönség. A 13. percben Pergel B. góljával megszereztük a vezetést, majd pár percre rá tovább növelhettük volna előnyünket, de Balogh fejesét Szabó bravúrral védte. Nem sokkal később Pergel B. szerzett labdát, de Szabó ismét nagyot védett. A két kihagyott helyzetre a vendégcsapat góllal válaszolt, a 24. percben Pálfi egyenlített egy kavarodás után. A félidő végén egy szerencsés góllal ismét vezettünk Karvalics találatával. A második félidőben a Gyenesdiás dominált, de nagy helyzetet sem ők sem mi nem tudtunk kialakítani. Ellenfelünknek két veszélyes szabadrúgása volt 20-25 méterről, az elsőt Vas bravúrral védte, a második pedig alig kerülte el kapunkat. Nálunk az utolsó passzok nem sikerültek, ezért nem tudtunk kialakítani helyzeteket. A mérkőzés végén elszabadultak az indulatok, egy csúnya gyenesdiási szabálytalanság után kakaskodás alakult ki, aminek a végén mind a két oldalon egy-egy kiállítás történt. Az első félidőben megérdemelten vezettünk, akár nagyobb különbség is kialakulhatott volna. A második félidőben nagyon ráültünk az eredményre és ekkor a Gyenesdiás csapata fölénk is nőtt. Két ellentétes félidő alapján akár döntetlen is lehetett volna a mérkőzés, de ma a szerencse mellettünk volt, valamint a csapatnál látszott az egymásért küzdelem. Úgy érzem emiatt megérdemelt a győzelmünk. A mérkőzésen való incidens után jó volt látni, hogy a két csapat nem haragszik egymásra, együtt beszélték meg a találkozót egy-egy sör mellett. Sok sikert kívánok a Gyenesdiásnak! Hajrá Teskánd!